KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769325
nr 1276 9325
Gunnar Greiber
(1919-2011), Sverige
Oljemålning, "Himmel och jord må brinna" nr 36. Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 104x104 cm
Gunnar Greiber, svensk målare född 1919 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 23 september 2019
kl 18:34:17
700 kr
1.500 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
6